Prof. Dr. Sibel Alper, sedef hastalığı için Canlı Yayında

Amerikan Hastanesi Dermatoloji bölümü doktorlarından Prof. Dr. Sibel Alper, sedef hastalığı ile ilgili tüm sorularınızı 28 Eylül 2018 Cuma saat 12:30’da yanıtlayacak. Amerikan Hastanesi Facebook hesabından gerçekleşecek bu canlı yayını kaçırmayın!

Profesör Doktor Sibel Alper’in  “SEDEFLE YAŞAMAYI ÖĞRENMEK GEREKİR” yazısı ile Milliyet.com.tr de yayımlanmış detaylı bir anlatım ile hastalarını bilgilendirmişti.

Dr Sibel Alper anlatımında Sedef rahatsızlığının diğer bulaşıcı olmayan rahatsızlıklara benzer bir ölçüde sağlıksal yaşam kalite ve standartlarını etkilediğini belirtmektedir.  Ellerdeki sedef lezyonları, kişilerin bazı mesleklerde çalışmasını, spor yapmasını ve evde aile bireylerinin bakımını üstlenmesini engelleyebilir.

Sedef Hastalığı Nasıl Tedavi Edilir?

Sedef hastalığının tedavisinin ne kadar yaygın olduğu ve bulunduğu bölgelere göre değişkenlik göstermektedir. Eğer kişi vücudunun %5’inden daha küçük bir alan kaplıyorsa, uygun kremlerle tedavi imkanı bulunmaktadır. Yaygınsa ya da yaygın olmamasına rağmen genital alanda ve ellerede bulunuyor ise diğerlerinden farklı olarak şiddetli kabul edilip farklı seçenekler ile tedavi değerlendirilir.

Ciltteki kabuklanmaların tedavisi ile döküntüler leke  kalmadan iyileşir, cilt yumuşak ve normal haline geri döner. Kabuklanmalar tamamen geçtikten sonra veya büyük ölçüde azaldığında Sedef hastalığını tetikleyen faktörler konusunda dikkatli davranılmalı ve yenileme ihtimali oluşmadan kontrol altına alınmalıdır.
Sedef hastalığı kontrol altında tutulabilir bir rahatsızlıktır. Dr Sibel Alper “Her sedef hastasına uygun bir tedavi şekli vardır ve ciltte belirtiler olmadan ya da çok az döküntü ile yaşam sürdürülebilir. Bu sayede sedef hastalığı sizi değil, doktorunuz ile birlikte siz hastalığı kontrol ediniz. Sedef hastalığının yönetimi, sadece deri lezyonlarının tedavisi ile sınırlı olmayıp, aynı zamanda sedef hastalığına eşlik eden farklı hastalıklarla başa çıkmayı da amaçlar.”

Prof Dr Sibel Alper

Bu yazının bazı bölümleri milliyet.com.tr den alınmıştır.

Sedef Hastalığı Tedavi Edilebilir mi?

Sedef Hastalığı ile ilgili sorularınız ve öğrenmek istediğiniz cevaplar var ise Prof Dr Sibel Alper 28 Eylül 2018 Cuma saat 12:30’da Amerikan Hastanesi Facebook sayfasından canlı yayınla sorularınızı yanıtlıyor olacak.

Amerikan Hastanesi Facebook sayfasına buradan ulaşabilirsiniz

İletişim

Prof. Dr. Sibel Alper

VKV Amerikan Hastanesi Dermatoloji Kliniği, Nişantaşı – İSTANBUL

444 3 777   |     info@sibelalper.com.tr

 

 

 

Cevap bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.