Yaza Girmeden Hazırlık: Saten Vücut Germe

Mayıs ayına girdik ve artık havalar ısındı. Deniz sezonuna bu kadar az bir zaman kalmışken Cildiye Uzmanı Doktor Sibel Tuğcugil bize yaza girmeden hazırlık için en hızlı yöntemin ”Saten Vücut Germe” olduğunu söylüyor ve ekliyor.

Neden Kadınlar Daha Fazla Yağ Tutuyor?

Kadın vücudunun erkek vücuduna göre daha esnek yapıda olması nedeniyle kas yoğunluğu daha azdır. Kas yoğunluğunun az olması ise beraberinde yağ tutumunu getirir. Bu nedenle sarkmalar erkeklere oranla daha çabuk ve kolay başlamaktadır. En kolay yağ tutan ve kas artışının en zor olduğu bölge ise iç bacak, basen ve karın bölgesidir.

Spor yapmak ve dengeli beslenmek uzun yıllar formda kalmanın en etkili yöntemi olsa da vakit yetersizliği ya da günün sonunda enerjik hissedememek gibi nedenlerle birçok kadın daha az vakit ve efor harcayarak formda kalmanın yollarını arıyor. Çare bulmakta en çok zorlanılan konuların başında ise sıkılaşma geliyor.

Neden Cilt Sıkılaştırmak Bu Kadar Önemli?

Çeşitli bölgesel incelme ve zayıflama yöntemleri ile yağlarımızdan kurtulsak dahi cildi sıkılaştırıp toparlamadan istediğimiz estetik görünüme kavuşamıyoruz. Bu anlamda Amerika ve Avrupa’da birçok ödülü olan ”Saten Vücut Germe fokuslu radyofrekans ve ultrason enerjisini aynı anda kişiye iletebilen tek uygulama olma özelliği taşıyor. Ultrasonun mekanik enerjisi ile yağ kümelerinin birbirinden ayrılmasını ve fokuslanabilen radyofrekans enerjisi ile de tüm katmanlarda cildin sıkılaşmasını sağlıyor. Yağ dokusunu düzenlerken cildin kalitesini de gözle görülür şekilde arttıran bu işlem haftada 1 defa toplam 4 seans olacak şekilde uygulanıyor. ‘’Saten Vücut Germe’’ ile cildinizi sıkılaştırırken selülitli görünümden de kurtulmak mümkün.

Saten Vücut Germe İle Ne Zaman Sonuç Görüyoruz?

Uygulama başlığının kullanım kolaylığı sayesinde girilmesi en zor bölgelerde dahi rahatlıkla uygulanabiliyor. Kişi işlem esnasında veya sonrasında herhangi bir ağrı acı duymuyor. İlk seans itibariyle toparlanma başlıyor ve devam eden seanslarla da iyilik hali giderek artıyor.  Bacaklar, karın, bel çevresi, sırt, kollar ve hatta alt bacaklara dahi güvenle uygulanabilen bu işlem sayesinde saten gibi pürüzsüz ve canlı bir cilt görünümü elde edildiğinden uygulamaya ‘’Saten Vücut Germe’’ deniliyor.

Bir dermatoloji uzmanı olarak birçok teknoloji arasından bu sistemi tercih etmemin nedeni ise cildi yormadan aynı anda incelme ve sıkılaşma sağlıyor olması. Cilde kısa ya da uzun vadede zarar vermediği gibi maksimum kollajen artışı sayesinde cildin kalitesini gözle görülür şekilde arttırıyor.

Uzm Dr Sibel Tuğcugil

Dermatolog / Trabzon

 

 

Cevap bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.