Teknoloji ile Basen Eritme

Teknoloji ile Basen Eritme

BASEN ERİTME

Ülkemizdeki kadınlar tarafından internet’te en fazla aratılan kelimeler arasında basen eritme olduğunu biliyor muydunuz? İnternet’te kullanıcılar tarafından göbek ve basen eritme kürü adına yazılmış onlarca yazı mevcut. Peki hangi basen eriten hareket doğru ya da hangi göbek ve basen eritme kürü size uygun hiç merak ettiniz mi? Bunları tartışa bildiğiniz birçok platform bulunurken sizlere daha önce tartışılmamış bir kalça eritme tekniğinden bahsedeceğiz.

Geniş Basen Problemi ve Teknolojik Çözüm

Bunca spor ve diyetten sonra tam olarak çözülememiş bu konu için artık bilimin el attığını ve basen eritme teknikleri içerisinde teknolojinin de yardımı olduğunu size söylesek. Evet basen bölgesinde incelme sağlayan yeni bir teknoloji hakkında sizleri bilgilendireceğiz. Böylelikle basen bölgesindeki yağlanma problemlerine yeni bir çözüm üretmiş ve sizlerle paylaşmış olacağız.

Onaylanmış Basen Küçültme Uygulaması

Bilindiği üzere en kalabalık insan topluluğu ve teknolojik ülke olarak baş sırada Amerika geliyor. Her yıl milyonlarca patent başvurusu ile dünya sıralamasında birinciliğini koruyan Amerika bu sefer kadınların en problem yarattığı geniş basen için çözüm üretmiş. Amerika’da eğer bir teknoloji kullanılacaksa öncelikle belirli bir onay sürecinden geçmesi gerekiyor.

“FDA”. Amerika Birleşik Devletleri’nin Sağlık Bakanlığı’na bağlı; gıda, diyet eklentileri, ilaç, biyolojik medikal ürünler, kan ürünleri, medikal araçlar, radyasyon yayan aletler, veteriner aletleri ve kozmetiklerden sorumlu bürodur.

Bu kuruluş Amerika Sağlık Örgütü olarak da biliniyor ki buradan onay alamayan cihazların ülkede satışı kesinlikle yasak. Birçok klinik çalışma bir denetleme kurumu tarafından inceleniyor. Eğer siz bir basen küçültme cihazı yaptıysanız önce klinik çalışmalarınızı sunmanız sonra alınan sonuçların başarı oranına göre eğer uygulanan kişilerde basen küçültme gerçekleşti ise size uygunluk veriliyor.

Burada anlatmak istediğimiz sizler yazımızı okuduktan sonra “Acaba bu uygulama işe yarıyor mu? “sorununuza aslında FDA verdiği yanıtı göstermektir.

Temassız Estetik ile Basen Eritme

Temassız Estetik ile Basen Küçültme

  • Temassız Estetik Nedir?
  • Temassız Estetik Nasıl Etki Eder?
  • Temassız İncelme ile Ne zaman sonuç görebilirim?
  • Temassız Basen Küçülme işlemi kalıcı mı?

 

Temassız Estetik Nedir?

Hepimizin bildiği üzere yağ azaltma işlemleri için genel olarak kullanılan teknolojiler radyofrekans ve ultrasondur. Temassız Estetik uygulaması teknoloji birazcık daha kendisine özelleştirmiş ki seçici radyofrekans adı altında yepyeni ve daha önce hiç kullanılmamış bir teknoloji yaratmış. Selektif Radyofrekans teknolojisi son derece farklı bir işleyişe sahip ve diğer teknolojilerden ayrı olarak çalışmaktadır.

Temassız Estetik Nasıl Etki Eder?

Uygulamanın teknolojisi için selektif yani seçici demiştik. Burada basen eritme işleminde seçmemiz gereken tabi ki yağdır. Seçiciliğin yağda olması sadece orada işe yarayacağını gösterir. Peki bunu nasıl yapıyor? Uygulama yapan cihaz başlıkları basen ve bacak bölgesine yerleştiriliyor. Cihaz bu alan içerisinde bulunan su oranını ölçümlüyor. Cilt Yağ ve Kas üzerinde en az suyun bulunduğu yerde yani yağda ısınma başlıyor. Kalın bacak ve geniş basen sorunu fazla yağlanmadan oluştuğu için temassız estetik uygulaması sadece o bölgede çalışmaya başlıyor.

Kısa ve net anlatmak istersek; Bugüne kadar üretilmiş tüm teknolojiler yağ yakma işlemi yapabilmek için önce cildi ısıtıyor daha sonra cilt altındaki yağın azalmasını sağlıyordu. Tencere içerisindeki yağı ısıtmak için önce tencerenin ısınması gerekir, bu geleneksel yöntemdir. Temassız İncelme uygulamasında ise seçici radyofrekans tencere içindeki yağı direkt seçiyor ve tencere ısınmadan yağa direkt ulaşıyor ve yok olmasını sağlıyor. Yağın direkt olarak etkilenmesi ve çevre dokunun hasar görmemesi işlemin ne kadar farklı olduğunu gösteriyor.

Geniş Basen Küçültme Uygulaması

Temassız İncelme ile ne zaman sonuç görebilirim?

Uygulama haftada bir kez sadece 20 dakika yapılıyor. Toplamda 4 seans olarak planlanan işlem 1. Ayın sonunda bitiyor. Temassız Estetik sonuçları kişiden kişiye değişebildiği gibi genelde 2. Seans sonrasında sonuçlar belli olmaya başlıyor. Artarak devam eden sonuçlar işlemden sonra 3 ay kadar daha incelmenin devam ettiğini klinik çalışmalar ile göstermiş. Yani üç ay boyunca baseniniz yavaş yavaş küçülmeye devam edecek. Göbek ve basen eritme kürü ya da evde basen eritme egzersizleri çalışmadan bu gerçekleşecek.

Temassız Basen Küçültme sonuçları kalıcı mı?

Aslında en güzel sorulardan birisi de bu. Sonuçlar kalıcı mı? Uygulama günümüzde 56 farklı ülkede yapılmaktadır. Klinik çalışmalar ve kişilerin geri dönüşleri doğrultusunda en uzun dönemli sonuç 4 yıl öncesinde yapılan kişiler üzerinden cevaplanabilmektedir. Klinik çalışmalar için 4 yıl önce uygulama yapılmış olan kişilerin incelme oranları 4 yılın sonunda tekrardan ölçümlendirilmiş. Bazı kişiler bu süreç içinde farklı uygulamalar da yaptırdıkları için o kişileri klinik çalışmadan çıkartılmışlar. Çalışma içinde 4 yıllık süreç içinde kilo alan ancak hala incelmesini koruyan kişilerde mevcut.

Not: Temassız Estetik ile Basen Küçültme Klinik Çalışmaları için mail atabilirsiniz

 

Amerika Sağlık Örgütü FDA tarafından onaylı basen küçültme işlemi Temassız Estetik hakkında bilgi vermek istedik. Teknoloji ile Basen Eritme Konu Başlıklı yazımızda Temassız Estetik Uygulaması hakkında detaylı bilgileri Bizimle paylaştığı için BTL Aesthetics Ülke Müdürü Burçin Özbulut’a teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Uygulama Sayfasına Buradan Ulaşabilirsiniz.

Burçin Özbulut’un 2. Yazısı Çıktı “Geniş Basen Sorunu” buradan ulaşabilirsiniz.

 

 

 

Cevap bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.