Selülit Tedavisinde Yenilik

Selülit Tedavisi BTL Emtone

Selülit Tedavisi için son yenilik BTL Emtone. Selülit görünümüne yol açan tüm faktörlere aynı anda etki eden ilk ve tek FDA onaylı dual teknoloji Emtone şimdi Türkiye’de.

BTL Aesthetics firmasının yeni üretmiş olduğu FDA onaylı dual teknoloji selülit tedavisi cihazı BTL Emtone 2019 yılında Amerika da büyük ses getirmişti. 2020 nin 3. çeyreğinde Avrupa estetik piyasasına satışların gerçekleşeceğini açıklayan BTL Aesthetics firması ilk olarak İngiltere Fransa İtalya Polonya ve Türkiye olarak uygulamaların başlayacağını daha sonra tüm Avrupa için devam edeceklerini sosyal medya hesaplarından duyurdu.

Şuan Dünyada en fazla ülkeye hizmet sağlayan estetik sektöründeki en büyük üretici firma olma özelliğini taşıyan BTL Aesthetics 56 farklı ülkede kendi ofisleri bulunuyor.

Türkiye ‘deki BTL Aesthetics cihaz sorumlusu Onur Özbulut ile selülit tedavisi için üretilmiş şu ana kadar en yenilikçi sistem olan Emtone cihazını konuştuk ve Estetik haberleri olarak sizler için en can alıcı soruları sorduk.

Selülit ve Emtone


Onur Bey bize kısaca Emtone Cihazının Teknolojisinden bahseder misiniz?

BTL Emtone cihazı aslında şuana kadar selülit için üretilmiş en başarılı iki teknolojiyi birleştirerek aynı anda kullanan bir sistem. Bu teknolojilerden ilki dolaşım arttırıcı ve ödem giderici özelliği olan 30 yıldır estetik teknolojileri içerisinde kullanılan Şok dalga teknolojisi Shock Wave olarak da geçmekte. Başlık içerisindeki bir kurşun yüksek basınç ile bir metal parçaya çarpar ve şok ses dalgası oluşturur. Bu ses dalgası cilt altında yağların birbirinden ayrılmasını sağlar. Aynı zamanda dolaşım arttırıcı ve cilt altı enflomasyonu hızlandırdığı için yeni bağ doku oluşumunu da gerçekleştirir. Selülit tedavisi için yaklaşık 30 yıldır kullanılmakta olan teknolojinin hiç bir yan etkisi yoktur. Günümüzde sadece şok dalga teknolojisi olarak çalışan BTL Aesthetics dahil bir kaç firma daha bulunmaktadır. Ancak Emtone cihazının bir diğer özelliği için içerisinde bir teknolojiyi daha barındırmasıdır. Oda cilt sıkılaştırma, bölgesel incelme ve yine selülit tedavilerinde kullanılan monopolar radyofrekans sistemidir. Emtone bu iki teknolojiyi aynı anda ve eş zamanlı olarak kullandığı için her tip selülite ve selüliti oluşturan tüm faktörlere etki etmektedir.

Sonuçlar etkileyici olmalı? Peki siz nasıl değerlendiriyorsunuz?

Selülit tedavisi için evet bu sonuçlar gerçekten etkileyici. Çünkü aynı anda hem selüliti oluşturan düzensiz yağlar düzenleniyor hem yeni bağ doku oluşturuluyor hem dolaşım arttırılıyor hemde cilt sıkılaştırılıyor. Bu kadar etki aynı anda olduğunda ise sonuç ta gerçekten mükemmel oluyor. Bu arada sonuçları anlatırken değinmek istiyorum. Realself.com da memnuniyet oranı %89 olan bu güne kadar ki ilk ve tek Selülit tedavisi cihazı olma özelliği ile de dikkat çekiyor.

Sonuçlar ne kadar kalıcı?

Normal şartlarda sadece radyofrekans ya da sadece şok dalga teknolojileri ile uygulama yaptığınızda etki eğer kişi kendisine hiç bakmıyor ise su içmeyi düzenli haline getirmeyip yürüyüşünü aksatıyor ise 6 ay ile 1 sene kadar sürüyordu. Şuan ki iki teknolojinin aynı anda kullanılıyor olmasının sonucu klinik çalışmalar da bahsedilen minumum 1 yıl kadar etkilerinin devam ettiği belirtiliyor. Tabi bu kişinin kendisine bakması ile daha da uzun sürecektir. Ayrıca sonuçlar kişiden kişiye göre değişmekte bunun nedeni bazısı dolaşım bozukluğu yüzünden bazısı düzensiz beslenme yüzünden ya da hormonsal olarak selülitlerinden şikayetçi. Buradaki önemli olan nokta Emtone selüliti oluşturan tüm problemlere etki ediyor.

Emtone uygulaması kaç seans yapılıyor?

Genel olarak önerdiğimiz hızlı protokol ile haftada 2 toplamda 4 seans öneriliyor. Daha sonra daha iyi olmak için ayda 1, 3 ayda 2 ya da 6 ay sonra tekrardan bir 4 seanslık kür alabiliyorsunuz. Ama hızlandırılmış protokol dışında iyiyim ve bu iyiliğimi korumak istiyorum ya da çok az selülitim var o gitsin ve iyilik hali devam etsin diyorsanız haftada 1 toplam 4 seans yaptırabilirsiniz. Bunun kararını doktorunuz ile birlikte veriyorsunuz. Bu sistem bizim diğer tüm teknolojilerimizde olduğu gibi sadece doktor olan kliniklerde kullanılıyor.

Uygulama kaç dakika sürüyor?

En çok sevdiğim noktalardan bir tanesi de bu çünkü çok hızlı bir işlem günlük yaşantınızı dahi kısıtlamanıza gerek yok bir bacak uygulaması sadece 12 dakika sürüyor. Bütün gününüzü klinikte geçirmiyorsunuz. Popo uygulaması yapmak istediğinizde ise sadece 9 dakikanızı ayırmanız yeterli oluyor.

Emtone fiyatları ve uygulama yerlerine nasıl ulaşabiliriz?

Emtone fiyatları için yukarı da da bahsettiğim gibi uygulama protokolü ve sayısı farklılık gösterebilir dolayısı ile kombin tedavi de uygulanabilir. Selülitlerimden kurtuldum diyebilmeniz için öncelikli olarak Emtone cihazı kullanan kliniklerimiz ile görüşmeniz gerekiyor ve doktor konsültasyonundan sonra emtone fiyatlarını alabilirsiniz. Bunun için ziyaret etmeniz gereken site www.emtoneturkiye.com. Emtone uygulama fiyatlarında size net bir cevap verememiş olsam da Selülitlerimden nasıl kurtuldum sorunuza vereceğiniz yanıtın Dünyadaki FDA onaylı ilk ve tek dual teknoloji Emtone olacağına eminim.

Ayrıca sizler için hazırlamış olduğum “Etkili Selülit Tedavileri | Emtone ” adlı kısa bir videoyu da Estetik Haberleri sayfasında paylaşıyorum. Biraz daha ayrıntılı olduğu için daha detaylı cevaplar bulabilirsiniz.

#Emtone #Selülittedavisi #SelülitlerimdenNasılKurtuldum #Selülit

Cevap bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.