Kaş Düşüklüğü Tedavisinde Yenilik

Kaş Düşüklüğü tedavisinde yeni uygulama Fractora

Uzm Dr Gül Yıldırım geçtiğimiz günlerde yayınladığı video ile kaş düşüklüğü tedavisinde yeni uygulama olan Fractora ile ilgili önemli bilgiler verdi.

Bilindiği üzere düşük kaş tedavisi enjeksiyonlu uygulamalar dışında en bilinen teknoloji fokuslu ultrason yani HIFU (high-intensity focused ultrasound) kullanılmaktadır. Odaklanmış ultrason teknolojisi ile yapılan kaş düşüklüğü tedavisi ile ilgili yayımlanmış klinik çalışmalar bulunsa da teknoloji her geçen gün ilerliyor ve yeni teknolojiler ile birlikte yeni uygulamalar, kombinasyonlar ortaya çıkıyor. Kaş düşüklüğü nasıl giderilir? sorusuna yeni bir cevap arıyorsanız Dr Gül Yıldırım fractora ile kaş kaldırma uygulaması hakkında bizleri bilgilendiriyor.

Fractora Nedir?

Fractora, ısınma derinliği 3 ila 5 mm olan ve farklı başlıkları bulunan bipolar iğneli radyofrekans cihazıdır. Fraksiyonel Radyofrekans teknolojisi sayesinde cilt altında mikro kanallar oluşturulur ve bu kanallarda iki kutup arasında giden radyofrekans cilt altı dokuda güvenli bir sıcaklık oluşturur.  Fraksiyonel radyofrakans cihazı Fractora kırışıklıklar, elastikiyet kaybı ve fotodinamik hasarların tedavisinde kullanılmaktadır.

Fractora Neden farklıdır?

Fractora, fraksiyonel radyofrekans teknolojisi kullanmasından dolayı lazerlerden daha güvenli bir uygulama imkanı sunmaktadır. Lazer uygulamalarına nazaran leke oluşum riski olmadığı gibi bipolar radyofrekans ile verilen enerjinin güvenilirliği istenilen derinlikte uygulama olmasından kaynaklanmaktadır. Fractora fraksiyonel radyofrekans cihazı 0,6-1mm / 3mm /3mm+ olmak üzere farklı başlıkları sayesinde istenilen derinlikte güvenli işlem yapılabilmektedir.

Aşağıda Fractora Fraksiyonel Radyofrekans cihazının nasıl uygulandığı anlatan bir animasyon paylaşıyoruz.

Dr Gül Yıldırım fractora fraksiyonel radyofrekans ile kaş düşüklüğü tedavisi uygulama videosunu youtube ve instagram sayfalarından paylaştı. Konu ile ilgili takipçilerini bilgilendiren Dr Gül uygulamanın gayet konforlu olduğunun işlemde ağrı ve acı olmadığının üzerinde duruyor. Uygulama sonrasında bir iki gün kızarıklığın olacağından bahseden Dr Gül uygulamanın ertesi günü kapatıcı kullanarak günlük yaşantınıza devam edebileceğinizi de belirtiyor. Dr Gül Yıldırımın Kaş Kaldırma videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Düşük kaşlar için yeni tedavi arayışında olan kişilere fractora fraksiyonel radyofrekansın iyi bir alternatif. Daha önceden fokuslu ultrason ya da enjeksiyonlu işlemler denemiş olabilirsiniz ya da uygulama yaptırmayı düşünüyor olabilirsiniz. Fractora fraksiyonel radyofrekans ile bir kaç seans uygulama ile güvenli ve başarılı sonuçlar alınabiliyor.

Dr Gül Yıldırım Fractora ile Kaş düşüklüğü tedavisi

Dr Gül Yıldırım kliniği ile iletişime geçmek için

💻www.drgulyildirim.com
📩 info@drgulyildirim.com
📍Abdi İpekçi cd. No: 44 Kat:5 D: 15 Nişantaşı / İstanbul
📞0212 270 90 09
📱0533 219 75 06
🔹Facebook/drgulyildirim
🔸Youtube/drgulyildirimklinik

 

Cevap bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.