H100 Aşısı ile Bebeksi Bir Cilt Artık Mümkün

Bebek gibi gergin bir cilde sahip olmayı hepimiz isteriz. Ne yazık ki bebekler cilt güzelliklerinin farkında değildir. İnsanlar yaş aldıkça hep bebeklik ve çocukluk çağındaki gergin nemli ve parlak ciltlerine özlem duyarlar. H100 Aşısı ile Bebeksi bir cilt için Dr Hilal Koral bizi bilgilendiriyor.

Hyalüronik Asit Neden bu kadar önemli ?

Cildi parlak ve nemli tutmaktaki en önemli etken içeriğindeki su miktarıdır. Cildimizdeki suyu da hyalüronik asit tutar. Hyalüronik asit  aslında vücutta doğal olarak üretilir, %50’si epidermiste bulunur ve 24 saatten daha kısa bir sürede metabolize olup atılır. Vücutta üretilen HA gibi dışarıdan takviye olarak alınan HA’da dermisten epidermis’e doğru yani cildin iç katmanlarından dış yüzeyine doğru cildi nemlendirir.

Hyalüronik asit dokular ve lifler arasındaki boşlukları doldurur. Yaşamsal aktivitelerin gerçekleşmesine yardım eder, derinin diri, canlı olmasını destekler. Gençken cildimiz, yapısını gayet sağlam tutacak kadar hyalüronik asit stoğuna sahiptir. Yıllar geçip yaş aldıkça ve cilt hırpalandıkça bu stok azalır. Mesela 45-50 yaşlarda hyalüronik asit depomuzun yaklaşık yarısı kalmıştır. Ciltteki dokular arası dolgu azalınca dirilik gider ve çizgilenme başlar; hyalüronik asit azaldıkça kolajen üretimi de zayıflar, elastikiyetin azalır, kırışıklıklar ortaya çıkmaya başlar.
Ameliyatsız cilt gençleştirme yöntemlerinin amacı dokularda var olan miktarı azalmış maddeleri cilde vermek eskimiş bozulmuş dokularında onarımını sağlamaktır. H 100 Aşısı bu aşamada kullandığımız en önemli serumlardan biridir ve içerisindeki 100 mg hyalüronik asit yanısıra Mannitol de içeren güçlü bir cilt gençleştirme kokteylidir. Mannitol hyalüronik asitin cildimizdeki kalış süresini uzatan ve cilde hasar veren serbest radikalleri bloke eden aslen diüretik olarak kullanılan bir maddedir.

H100 Serumu içerisinde hyalüronik asit ve mannitol yanısıra cildin ihtiyacı olan yapı taşlarından aşağıda belirttiğim cildin önemli yapı taşları bulunur.

Cildin Yapı Taşları

Prokolajen Peptit: Kolajen bir büyüme faktörüdür. Ciltteki kırışıklık ve mimik çizgilerinin açılmasına yardımcı olur.

Hexapeptide-8: Büyüme faktörüdür. Ciltteki kırışıklık ve mimik çizgilerinin açılmasına yardımcı olur.

Pentapeptide-18: Cilt kaslarının kasılma oranını düşürerek kırışıklıkların açılmasına yardımcı olur.

DMAE %3.5: Cilt altı kas dokusunu destekleyerek ciltte sıkılaşmaya ve sarkmaların azaltılmasına yardımcı olur. Anti-Oksidan etkisi vardır.

Organik Silica: Kollajen ve elastik fibrillerin artışını sağlayarak cilt tonunun düzeltilmesine yardımcı olur.

Vitamin (B1-B6): B vitaminleri anti-oksidan etkilidir ve cildin yaşlanma sürecini yavaşlatır.

Amino Asitler: Ciltte hücre yenilenmesini artırır.

Amino Asitler

  1. L-Methionine : L-Methionine protein dokusunun yapı taşıdır. Cildin genç kalması ve sağlıklı olması için kullanılır.
  2. L-Arginine : Kollajen üretimini arttırır.
  3. Glycine : Hasar görmüş dokuların iyileşmesini hızlandırır.  İmmün sistemi destekler. İnsan büyüme  hormonunu (hgh) artırır.
  4. Lipo aminoacid (INCI: undecylenoyl phenylalanine) : Kimyasal olarak fenilalanin ve undesilenik asidin sentezlenmesinden oluşan bir birleşimdir. Cilt pigmentasyonunda hızlı bir aydınlatma etkisine sahiptir.
  5. Leucine : Kas ve cilt dokusundaki degradasyonu yavaşlatmada birincil öneme sahip bir amino asittir.
  6. Tyrosine : Cilde rengini veren melanini üretir. Askorbik asitle birleştiğinde kollajen üreten fibroblastları uyardığı düşünülmektedir.
  7. Alanine : Proteinlerin yapıtaşı olan amino asilerden biridir. Ciltte pürüssüz bir görünüm elde edilmesini sağlar.

H100 Aşısı Tam Olarak Ne İşe Yarar ?

Kliniklerde özel yöntemlerle cilde uygulanan H100 Serumu su tutarak nemlendirmeyi artırır dokuların onarılmasının ve elastikiyetinin artmasını sağlar. Ciltte parlaklık canlılık kazandırır, cildi sıkılaştırarak kırışıklıkların açılmasını sağlar.

H100 Serumu Nasıl Uygulanır ?

H 100 Serumu cildin yapılanmasını istediğimiz yüz, boyun, gıdı, dekolte, el üzeri gibi her bölgede, kişinin cildinin ihtiyacına göre 7-15 gün aralıklarla 2-5 seans arası uygulayabiliriz.  İşlem sonrası belirlenen aralıklarla tek seans koruma seansı uygulanabilir ya da 1 yıl sonra kür tekrarlanarak işlemin kalıcılığı sağlanmış olur.

H100 Aşısı ile Bebeksi Bir Cilt

Böylelikle H-100 Aşısı sarkmış, deforme olmuş, kırışıklık oluşmuş ve nemini kaybetmiş ciltlerin nem tutma kapasitesini artırarak cildin ilerleyen yaştan dolayı artık yeterli oranda sentezleyemediği vitamin, mineral, peptit ve aminoasitleri cilt altına dışarıdan hazır olarak verip cildin ihtiyaçlarını gidererek daha canlı, elastik ve genç bir cilt elde edilmesini sağlar.

Sağlıklı güzellikler dilerim.

Dr. Hilal Koral

H100 Aşısı

 

Cevap bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.