Gizli Estetik (Labioplasti)

Labioplasti Nedir?
Gizli Estetik Ameliyatsız Labioplasti

Ameliyatsız Dış Genital Bölge Estetiği (Ameliyatsız Labioplasti)

Estetik Haberleri olarak bu haftaki konumuz, günümüzde Gizli Estetik olarak adlandırılan Ameliyatsız Labioplasti. Kimsenin konuşmadığı ama bazı durumlarda estetiğin dışında tedavi olmak için bile uygulanan bu gizli işlem labioplasti nedir? Ameliyatsız Labioplasti nasıl yapılır? Dış Genital Estetik uygulamaları hakkında Gizli Estetik olarak adlandırılan işlemleri konusunda uzman Op Dr Burçin Demirel ile konuştuk.

Labioplasti Nedir? ( Dudak Estetiği)

Labium Major ve Labium Minor dış genital bölgede büyük ve küçük dudaklar olarak tarif edilen iki ana yapıdır. Bu yapılar vajinal kanalın hemen girişinde bulunmakta ve vajinal açıklığı çevrelemektedir.

Doğumlar, yaşlanma, yer çekimi etkisi, hormonsal azalmalar gibi nedenlerle bu yapılarda zaman içerisinde değişiklikler meydana gelebilir. Büyük dudakların dolgunluğu azalabilir, cildi kırışabilir, rengi koyulaşabilir ve sarkık bir görüntü ortaya çıkabilir. Küçük dudaklar uzayabilir ve rengi koyulaşabilir. Bazen de dış genital bölgede genetik nedenlerle ortaya çıkan, doğumdan itibaren var olan bariz asimetriler olabilir. Ayrıca doğumlar nedeniyle vajina girişinin elastikiyeti bozulabilir ve genişleyebilir.

Kadınlarda cinsel ilişki problemleri yaratabilir

Bu gibi durumlarda kadının kozmetik ve cinsel nedenlerle benlik saygısında ve öz güveninde ve cinsel uyarısında azalmalar ortaya çıkabilir. Bu değişiklikler partner ilişkilerinin bozulmasına hatta bazen ilişkilerin hiç başlamamasına neden olabilir.

Labioplasti ameliyatı ne zaman yapılır?

Labioplasti ameliyatı için bir değerlendirme yapmak gerekir ise bazı önceliklerimiz bulunuyor. Biliyoruz ki dış genital bölge yapıları ile ilişkili olarak kabul edilmiş ve önerilen bir normal tanımlama yok. Yüzümüzün çeşitliği kadar genital bölge çeşitliliği de mevcut. Ancak hastalarımızın özellikle internet ve sosyal medyanın yaygınlaşması nedeniyle takip ettikleri yayınlar dış genital bölgede kozmetik değişiklik ihtiyaçlarını doğurmuştur. Uygun hasta seçilirse etik ve tıbbı doğrular ışığında bu konudaki değişiklik talepleri karşılanabilir.  Bu amaçla dış genital bölge estetiğinde cerrahi operasyonları rahatlıkla uygulayabiliyoruz. Bu sayede normalden uzun, asimetrik olan ya da renkleri koyulaşmış olan labium minusları ve büyük dudakların sarkmış kısımlarını  düzeltebiliyoruz.

Labioplasti Ameliyatı ve korku sorunu yaşayanlar için çözüm

Günümüzde şikayetleri olmasına rağmen ameliyat istemeyen kadınlar için dış genital bölge estetiğinde etkili bir alternatif  de teknoloji ile mümkün. Ultra Femme 360 radyofrekans + ultrason ile ameliyatsız labioplasti uygulamasını yaklaşık 1 yıldır hastalarıma öneriyorum.

Ameliyatsız Labioplasti

Labioplasti ameliyatı korkusu yaşayanlar için çözüm yine teknolojiden geldi. Ultra Femme 360 uygulaması dış genital bölge için tasarlanmış ucu sayesinde labium majör ve minörleri 40-43 derecelere kadar güvenle ısıtarak uygulama yapmaktadır. Tedavi haftalık aralarla 3 seans olacak şekilde planlanır, tüm genital bölge için yaklaşık 40 dakika kadar sürer. İşlem sırasında sadece ufak bir ısı artışı hissedilmekte herhangi bir ağrı, acı ve yanma şikayeti oluşmamaktadır. Ameliyatsız labioplasti işleminin avantajı uygulama sonrasında cinsel ilişki kısıtlaması ve enfeksiyon riski olmadığından ilaç kullanımı gerektirmez, hayatınıza cinsel ilişki dahil  kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Ameliyatsız Labioplasti Sonuçları ve Etki Süresi

Ultra Femme 360 uygulamasında genital alana radyofrekans ve ultrason enerjisi eş zamanlı olarak verilir. Bu anlamda iki teknolojiyi aynı anda kullanan tek uygulama olmasından dolayı ameliyatsız labioplasti sonuçları ve etki süresi diğer tüm işlemlerden daha uzundur. Cilt altı dokuda oluşan ısı artışı elastikiyeti kaybolmuş dış genital alanda sayıca azalmış ve yıpranmış kollajen ve elastin liflerin yeniden yapılmasını ve şekillenmesini uyarır.

Labioplasti ameliyatından farkı nedir?

Labioplasty ameliyatı basit anlamda fazla dudakların kesilip alınması işlemidir. Ancak fazla doku alınsa bile o bölgedeki çevre dokunun elastikiyet kaybı devam edecektir. Dudakların tonusu yani sıkılığında herhangi bir değişiklik olmayacağı gibi aynı zamanda ameliyat sonrası prosedür gereği ilaç kullanımı, pansuman ve titiz bakım, dikişler, ağrı ve cinsel perhiz gibi dez avantajları bulunmaktadır. Labioplasti ameliyatının tercih edileceği nokta alınması gereken çok fazla sarkmış dokunun bulunduğu dönemdir. Bunun dışında Ameliyatsız Labioplasti işlemi 30 dakika sürer. Ağrı acı yaşanmaz, uygulama esnasında dokudaki fark gözle görülür düzeyde değişir, cinsel perhiz, ilaç kullanımı ya da ağrı acı söz konusu değildir.

Gizli Estetik ile Cinsel Doyum Artışı

BTL 360 yöntemi ile yapılan işlemde aynı zamanda klitoris çevresinde yeni damarlanma ve doku yenilenmesi oluşur. Yeni damarlanma ve canlanma sayesinde cinsel doyumda fark edilir bir artış gerçekleşmektedir. Yapılan klinik çalışmalarda uygulama yaptıran kişilerin %80 nin de cinsel tatmin artışı gözlemlenmiştir.

Cinsel tatmin problemine çözüm

Yenilenen bağ dokusu sayesinde büyük dudaklarda dolgunlaşma, cildinde parlaklık ve gençleşme meydana gelir. Küçük dudaklar ise yukarı doğru kalkar, sıkılaşır ve küçülür. Gençleşen dış genital görüntü ve klitoris çevresindeki kanlanma artışı ile özgüveni ve benlik saygısı artan kadında hem libidonun hem de cinsel uyarının artmasına katkıda bulunur. Aynı zamanda vajinal girişteki  kollajenin artması ve şekillenmesi bu alanın sıkılaşmasını sağlayarak cinsel uyarın artmasına katkıda bulunur.

Jinekolog Burçin Demirel
Op Dr Burçin Demirel

Estetik Haberleri okuyucuları için vermiş olduğu değerli bilgilerden dolayı Op Dr Burçin Demirele teşekkür ediyoruz. Estetik Jinekoloji için yeniliklerinizi bekliyoruz.

Cevap bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.