Geniş Basen Sorunu

Geniş Basen Sorunu ve Çözümleri

Geniş Basen Sorunu

Günümüzde estetik görünümün en dikkat çeken konusu problemli basenler hakkında “Teknoloji İle Basen Eritme” yazımızın devamı “Geniş Basen Sorunu” ile sizlerle tekrar birlikteyiz. Bir önceki yazımızda Amerika Sağlık Örgütü tarafından onaylanmış Temassız Estetik Uygulaması ile basen eritme üzerinde durmuştuk. Şimdi konuyu biraz daha derinlemesine inceleyerek sizler ile paylaşmak istedik.

Düzensiz Beslenme ve Yağlanma

Teknolojinin bu kadar gelişmesinin aslında birde görünmeyen yüzü var. Hayatı kolaylaştırmak adına hızla gelişen teknoloji sayesinde artık markete gitmeden tek tuşla ısmarlayabildiğimiz kapımıza kadar gelen hazır gıdalar bir süre sonra başımızı ağrıtmaya başlıyor.

Beslenme düzenimizin değişmesinin yanında sağlıklı olarak tercih ettiğimiz gıdalar da ne yazık ki eskisi kadar besin değeri açısından zengin ve kaliteli değil. Obezitede Türkiye, Avrupa ülkeleri arasında maalesef ilk sıralarda yer alıyor. Hollanda da olduğu gibi işe, okula bisikletle ya da yürüyerek gitmek neredeyse imkânsız. Bu hareketsiz yaşama birde masa başında geçirilen uzun saatler ve sürekli abur cubur atıştırma alışkanlığı eklendiğinde, haliyle yağlanma şikayetleri peşimizi bırakmıyor.

Ama Ben Bir Şey Yemiyorum ki!

Evet bazılarımız yemek yemiyor ya da o kadar düzensiz bir şekilde beslenme işini yapıyor ki vücut aç kaldığında stok tutmak için bel çevresinde ara sıra atıştırılan kötü şekerlerden bir yağ simidi oluşturuyor. Aslına bakarsanız en zor giden yağ da işte o. Bel çevresinde ne yaparsak yapalım gitmeyen kalan ve sonrasında basene geçen ve geniş basen sorunu nu oluşturan yegâne neden. Sinsice artan ve kalıplaşan yağ bel ve basen çevresini sarmaya başlıyor. Bunlarla birlikte yanlış ve düzensiz yapılan diyetler geniş basen problemini daha da büyütüyor.

evde basen eritme hareketleri

Evde Basen Eritme Hareketi

Bu kadar oturduk yürüyüşlerden uzak kaldık, aşırı düzensiz beslendik tek zamanımız evde dinlenme dışında geçirdiğimiz o küçük dakikalar kaldı. Kalan dakikaları da internetten arattığımız evde basen eritme hareketleri ya da göbek ve basen eritme kürü oluyor. Bu zamana kadar hiçbir şey yapmamış ve yağların kalıplaşmasını beklemiş olmamız evde iki gün sandalye ile basen eritme hareketleri yaparak tabiki düzelmeyecek. Üçüncü günün sonunda bir ilerleme kaydedemeyince bir de diyet araştırması yapılacak.

Evde yapılan basen hareketleri squat

Evde basen eritme hareketleri ne kadar sonuç verir?

İşin uzmanına sorduk. Türkiye Body Fitness Şampiyonu ve Milli Sporcu Nezaket Güran “Evde yapacağınız spor ile bacak inceltme ve basen küçültme imkansızdır” Bunun nedenini şöyle açıklıyoruz. Evde yapılacak işlemler basen küçültme için yetersiz kalacak hatta düzensiz spor yapan kişiler için farklı kas gruplarının artmasından dolayı basen daha da kalınlaşabilecektir. Sporunda kişiye özel yapılması gerektiğinin vurgusunu burada belirtiyoruz. Yanlış yapılacak hareketler sizi sakatlayabilir ya da incelmek isterken daha da kalınlaşabilirsiniz ama bir gerçek var ki evde basen eritme hareketlerinin işe yaramayacağını Milli Sporcu Nezaket Güran dan öğrendik.

Göbek ve Basen Eritme Diyeti

Youtube da bir sürü bulabileceğiniz Squat ile basen eritme hareketleri dışında size uygun olup olmadığını bilmediğiniz göbek ve basen eritme diyeti ile daha vahim bir sona yaklaşıyoruz. Arkadaşınıza ya da tanıdığınıza iyi gelen bir diyetin size de iyi geleceğinin bir garantisi yok aksine artık araştırmalarınızda görmüş olduğunuz intöleranslar da mevcut. Bu sefer hem aç kalacak hem de vücudunuzun istemediği ve zararlı gördüğü bir şeyleri yiyerek sağlığınızı daha da riske atacaksınız. Her göbek ve basen eritme diyeti size uygun olmayabilir. Günümüzde pinner test adı altında nelere alerjiniz var neler vücudunuza iyi gelmiyor öğrenebilirsiniz. Bu konuda daha detaylı bilgi için estetikhaberleri sitemizde bulunan diyet ve diyetisyen yazıları kısmında bulabilirsiniz.

Geniş basen sorunuma çözüm arıyorum

Aslında hiçbiri tek başına mükemmele ulaşmanızı sağlamayacak. Düzgün bir beslenme alışkanlığı bunun dışında günlük hafif yürüyüşler için öncelikle yaptığımız hatalardan dolayı oluşmuş olan kalıplaşmış yağlar ve geniş basen problemi çözüme ulaştırılmalı. Önceliğimiz basen eritme daha sonra bu iyi halin korunmasını sağlamak olmalı. üç çeşit yağ yakma yöntemi var bunlardan birisi cerrahi ameliyatlar (liposuction, lazerlipoliz) bir diğeri yağ yakıcı mezoterapiler (Uygulama alanına enjekte edilen yağ yakma solüsyonaları) son olarak teknoloji. Geniş basen sorunu ile mücadele konusunda bir önceki yazımızda bahsetmiş olduğumuz temassız estetik uygulaması gibi radyofrekans ultrason ve şok dalgaları gibi birden fazla alternatif teknolojimiz onlarca da farklı cihaz ile uygulama mevcut.

Önceliğimiz Basen Eritme ise Benim tercihim Temassız İncelme

Temassız Estetik ya da bir diğer adı ile Temassız İncelme uygulaması ameliyat olmak istemeyen kişiler için ameliyatsız liposuction değerinde bir uygulamadır. Uygulama alanındaki fazla yağı bulur seçer ve yok eder. Çoğu teknolojik uygulama yağları küçültüp paketleme işlemi yaparken Temassız Estetik uygulamasında basen eritme işlemi fazla yağ sayısının azaltılması ile sonuçlanır. Bunun anlamı daha sonra kilo alsanız dahi bu sefer öncelik basen bölgeniz olmayacaktır. Geniş basen sorunu olan kişiler için öncelikli yağ azaltma işlemi yapılmalı. Sonrasında da düzenli beslenme ve ufak ufak spor sizi düzeninizi bozmadığınız sürece tutacaktır. Düzen bozulursa ne olacağını zaten biliyorsunuz.

Basen Eritme Temassız incelme uygulaması ile yapılırsa kaç dakika sürüyor?

Basen eritme işlemi, flex başlığın içerisinde kalan yağın seçilmesi ve bundan sonra uygulama alanında istenilen sıcaklığın oluşması ile gerçekleşiyor. Uygulama esnasında kişi oturur pozisyonda dergi okuyabilir ya da uzanıp uyuyabilir. Temassız İncelme ile, onca aç kalınan diyetler ya da zorlana yapılan sporlara rağmen gitmemiş kalıplaşmış yağlara etki edilmektedir.  Bacak başına sadece 20 dakika sürmektedir. Bacak -Basen Eritme işlemi de yapabilirsiniz Bacak- Bacak eritme işlemi de yapabilirsiniz. Uygulamadan önce hangi bölgenizde yağların azalmasını istiyorsanız uygulayıcıya göstermeniz yeterli olacaktır.

Temassız Estetik ile Basen Eritme Videosu

 

 

Bir Sonraki Yazımızda Basen Eritme Uygulaması yapan doktorlarımız ile kısa kısa videolar paylaşacağız. Soru-Cevap şeklinde Basen Eritme de Temassız Estetik yazımızı buradan takip edebilirsiniz.

 

Bol su ve bol yürüyüş hayatınızdan eksik olmasın

Burcin ÖZBULUT

Uygulama yapan klinikler için www.temassizestetik.com 

 

Cevap bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.