Estetikte ameliyatsız dönem: Plexr ile Plazma Enerjisi

Devrim Yaratan Teknoloji Ödülü ile Plexr Plazma Enerjisi

Maddenin 4. Hali olan plazma enerjisi ile çalışan ve 2015 yılında Aesthetics Awards ödülleri yarışmasında yılın en iyi buluşu dalında “En yüksek övgüye değer cihaz” ödülünü alan Plexr dünyada ameliyatsız, neştersiz göz kapağı estetiğinde devrim yaratmıştır.

Plazma Enerjisi Nasıl Oluşur?

Plazma enerjisi çok sıklıkla karşılaştığımız birçok doğa olayında ortaya çıkar, örneğin yıldırım, fluorescent lamba, mum alevinin oluşması gibi…
Tüm dünyada son yıllarda “Soft Surgery” olarak tanınan işlemlerde Lazer, Radyofrekans, Ultrason gibi enerjilerden sonra Plexr’ da plazma enerjisini tıbbın ve estetiğin kullanımına sunmuştur. Neşterli operasyonlardan çekinen ve göz çevresindeki kırışıklıklarından, sarkmalardan kurtulmak isteyenler için ideal bir çözüm sunan Plexr, İtalyan Plastik Cerrahi ve Göz Hastalıkları Uzmanları tarafından geliştirilmiştir. Plexr plazma enerjisi diğer tüm teknolojilerden farklı bir etki mekanizması ile çalışır, tabir yerindeyse havayı kullanan tek teknolojidir!

Maddenin 4. Hali Plazma Enerjisi

Plazma enerjisi, iyonize olmuş gazdan oluşur ve maddenin 4. hali olarak kabul edilir. Maddenin katı halinde cismi oluşturan moleküllerin hareketi çok azdır, moleküllerin ortalama kinetik enerjisi herhangi bir yöntemle (örneğin ısıtılarak) arttırıldığında cisim ilk önce sıvıya, sonra da gaza dönüşür. Gaz fazında elektronlar gayet hızlı hareket ederler. Eğer gaz halinden sonra da ısı verilmeye devam edilirse madde iyonlaşma başlar. Bir elektron çekirdek çekiminden kurtulur ve serbest bir elektron uzayı meydana getirerek maddeye yeni bir şekil kazandırır. İşte yeni şekle plazma denir maddenin 4. ve en sıcak halidir.

Plazma enerjisi, cildin sorunlu dış yüzeyini buharlaştırarak (süblime ederek) tedavi eder. Uygulama bölgesi dışındaki kıl kökleri, kılcal damar, yağ ve sinir dokularını etkilenmez. Yani komşu dokulara ısı iletimi olmadan tamamlanan bu tedaviyle günlük yaşama dönüş yani iyileşme süreci (downtime) çok kısa olur. Tedaviden sonra uygun koruma ve takip sonucunda leke ve iz kalmaz. 20 senedir geliştirilen ve literatüre geçen tıbbi çalışmaları ile kendini ispatlamış olan bu teknoloji, Dünya’da 40 tan fazla ülkede kullanılmakta ve bu sistem yaklaşık 5000 civarında Dermatolog, Göz hekimi, Plastik cerrah ve Medikal estetikle ilgilenen doktorlar tarafından kullanılmaktadır.

Plexr ile Plazma Enerjisi neleri tedavi eder?

Plexr ile Plazma Enerjisi, göz kapağı estetiği, göz çevresi kırışıklıkları sarkmalar, “Ksantelazma” denen göz kapaklarındaki kabarık sarı yağ birikintilerinin giderilmesi. Aktif aknelerin ve akne izlerinin tedavisine destek, ben ve siğillerin yok edilmesi, yara ve kaza izlerinin, güneş, yaşlılık ve doğum lekelerin giderilmesi. Ayrıca dudak üstü kulak önü kırışıkların giderilmesi, hamilelik çatlakları tedavisinde kullanılmaktadır. Sorunun cinsine göre 1 – 3 seans arası tedavi yeterli olmaktadır. Tedavi çoğunlukla lokal anestezik kremler bazen de lokal anestezik enjeksiyonları ile yapılır. Tedaviden sonra uygun yara bakımı ve mutlaka fondötenli güneş koruyucularla korunarak uygulama tamamlanmış olur. Özellikle göz kapağı ameliyatlarına ameliyatsız bir alternatif olabilen Plexr ile Plazma Enerjisi uygulaması, ortalama 3 sene kalıcılığı ile de oldukça avantajlıdır.

Uzm Dr.Deniz KORAL
Dermatolog
KoralKlinik İstanbul-Türkiye

 

Cevap bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.