Dr Hüray Hügül’den Yeni Anti Aging Uygulaması

SATEN YÜZ GERME VE Botulinum Toksini

Yüzümüz ve cildimiz yıllara meydan okurken her ne kadar kırışıklarla daha rahat savaşsak da sarkmalar ve yorgun görünümle baş etmek zor olmaktadır. Otuzlu yaşlardan sonra sinsice başlayan kolajen ağı gevşemesi; ileri dönemde yanaklardan çene çizgisinin altına doğru belirginleşen yüz ovalitesi bozukluklarına sebebiyet vermektedir. Gıdı ve gerdan bölgesinin yer çekimine yavaş yavaş yenik düşmesi sonucu gerdanda katlantılar ve çene altında sarkmalar meydana geliyor. Eski fotoğraflarla yenilerini karşılaştırdığımızda yüzümüzde çok fazla kırışıklık oluşmamasına rağmen boynumuzun kalınlaştığını ve yanaklarımızın aşağı doğru inmeye başladığını fark ediyoruz. İşte bu noktada işler daha da ilerlemeden önlem almak gerekiyor.

Ameliyatsız, zahmetsiz ve tüm dünyada etkinliğini gün geçtikçe gösteren BTL Exilis Elite ile Saten Yüz Germe yöntemi; kolayca uygulanmasıyla da ön plana çıkıyor. Fokuslu Radyofrekans ve Ultrason prensibine dayanan Saten Yüz Germe, birer hafta arayla 4 seans halinde yüz ve gerdan bölgenize uygulanıyor. Bu yöntem; alın, göz çevresi, yanaklar, dudak çevresi, çene ve yüz ovalitesi, gıdı ve gerdan sıkılaştırmasında o kadar başarılı ki son yılların dünya çapındaki en prestijli ‘’MyFace MyBody Awards Winner’’ ödülünün sahibi. İngiliz teknolojisiyle geliştirilmiş FDA onaylı bir uygulama olması da güvenilir olduğunu gösteriyor. Ayrıca işlem ağrısız, acısız ve neştersiz olmasıyla da ön plana çıkıyor.

Daha kalıcı olması için Saten Yüz Germe + Botulinum Toksini

İşlemin Anti Aging uygulamasında sağladığı başarıyı bir tık daha ileriye götürebilmek ve gençlik etkisini sabitlemek için ise Saten Cilt Germe işlemi ile birlikte Botulinum Toksin uygulama kombinasyonunu yapmaktayız.

Seanslar uygulanan bölgeye göre değişmekle birlikte 30-40 dakika arasında sürüyor. Sıcak SPA taşları ile masaj hissi veren saten yüz germe işlemi sayesinde gerdan sıkılaşıyor, gıdı toparlanıyor. Çene çizginiz ve yüz ovaliteniz tekrar eski haline geliyor. Aşağı doğru inen yanaklar yukarıda elmacık kemikleri çevresine toparlanarak daha genç bir yüz görünümü oluşturuluyor. Göz altı torbaları ve göz çevresi kırışık ve sarkmaları açılıyor. Tüm yüz sanki saten bir kumaş geçirilmişçesine dinginleşip pürüzsüz ve sıkı bir hal alıyor. Yalnızca bu dönemde bol su içmenizi istiyoruz. Çünkü yeniden yapılanan kolajen ağı ve dermal strüktürün bol suya ihtiyacı var. İkinci ve üçüncü seans arasında belirli bölgelere uyguladığımız Botulinum Toksini enjeksiyonları ile yeni gelişen kolajen aksının daha da düzgün yerleşmesini sağlıyoruz. Birer hafta ara ile alınan 4 seans sonunda yani yaklaşık 1 ay sonunda istenen görünüm elde ediliyor.

Etkisi 3 haftadan sonra başlıyor

3. ve 4. seansdan sonra oturan görünüm  uzun zaman devam ediyor. Yıl içinde 6 ay sonra birer seans Saten Cilt Germe veya PRP gibi yöntemlerle desteklenirse gergin görünüm ve kolajen aktivasyonu çok daha sağlıklı devam ediyor.  Saten Yüz Germe uygulaması bittikten ve yüz oturduktan sonra yapılan Botulinum Toksini uygulaması ile uzun süreli genç ve kırışıksız bir cilt sağlanmış oluyor. Saten Cilt Germe ile gençleştirip Botulinum Toksini ile zamanı yavaşlatabiliyor hatta durdurabiliyoruz. ‘’ Time Stopper’’ etkisi sayesinde birden eski halinize dönmüyorsunuz gençleştiğiniz yaştan yaş almaya başlıyorsunuz.

Tabi ki etkilerin daha iyi görülmesi; sigara kullanıp kullanmamanıza, uyku düzeni ve yaşam şartlarınıza, güneş ışınlarından korunmanıza, sağlıklı beslenme ve bol sıvı almanıza, stresten uzak durmanıza bağlı değişiklik gösterebiliyor.

 DERMATOLOJİ VE VENEROLOJİ UZM. DR. HÜRAY HÜGÜL

Cevap bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.