Dr Dilek Peker Karbon Peeling Uygulaması

Son Yılların Tercih Edilen Non Ablatif Uygulaması Karbon Peeling

Uzm Dr Dilek Peker bizi bilgilendiriyor.

Konya Farabi Hastanesi Dermatoloji Doktoru Dilek Peker son yılların tercih edilen non ablatif (Yara yapmadan) uygulanan karbon peeling uygulamasını yaparken çektiği videoyu takipçileri ile paylaştı.

Farklı endikasyonlar için  uygulanan karbon peeling yöntemini Akne tedavisi için kullanan Dr Dilek Peker, uygulamanın agresif olmayan ve gözle görülemeyen bir yüzeyel cilt soyma işlemi olduğunu aynı zamanda cildin sebum yani yağ dengesini de düzenlediğini ekliyor.

Karbon peeling uygulaması yağ dengesini sağladığı için sivilcelenmenin de azalması hedefleniyor. Dr Dilek Peker diğer peeling uygulamalarına göre karbon peeling işleminin gayet konforlu ve hızlı yapıldığını uygulanan kişiyle konuşarak ta birlikte onaylıyorlar.

Karbon Peeling Nedir?

Q switched Lazer cihazları ile yapılan son yılların en tercih edilen non ablatif uygulaması diyebiliriz. Karbon peeling uygulaması cilde sürülen karbonun cilt altında önce yedirilerek daha sonra patlatılarak cildin tepki vermesi hedefleniyor. Tepkime o kadar naif ki yara oluşumu kesinlikle görülmüyor. Cilt altında patlatılan karbon moleküllerine cildin verdiği tepki hem gözeneklerin küçülmesini sağlıyor hem de cildin yağ dengesini sağlıyor. Karbon peeling uygulaması sonrasında ciltteki ışıltı ise kişilerin istediği bir sonuç. Daha sade ve duru bir cilde kavuşmanız için sadece 30 dakikalık işlem yaptırıyorsunuz. Karbon peeling uygulamasında ağrı acı olmuyor. İşlem sonunda kişi günlük yaşantısına devam edebiliyor. Hatta daha berrak ve parlayan bir cilt ile devam ediyor.

Düğün Öncesi Gelinlerin Tercihi Karbon Peeling

Yüzeyel peeling uygulaması sayesinde hafif lekelenmeleri de açan karbon peeling uygulaması düğünden bir gün önce dahi yaptırılabiliyor. Bu kadar konforlu bir işlem olmasından dolayı gelinlerin düğün öncesi bakımlarında 2018 yılında ilk tercihi diyebiliriz. Klasik cilt bakımlarından ziyade cildi daha ışıl ışıl yapan ve gözenekleri kapatan fazla makyaj dan dolayı yağlanan cildin yağ dengesini koruması sivilcelenmeyi azaltması, uygulamanın hemen sonrasında kişinin cildindeki berraklığı görmesi ise karbon peeling uygulamasını son yılların en tercih edilen non ablatif bakımları arasında olmasının en önemli avantajları. Cilde hiç bir şekilde zararı olmayan bu uygulama tabiki doktor kontrolünde yapılması gerekiyor. Medikal CE ye sahip her lazer cihazında olduğu gibi Q switched lazerlerin kullanımı doktorlarda olması ve bilinçli kullanım tabi ki önemli. Cilt uzmanı doktorlarının önerdiği doğru dozlar ve doğru uygulama ile başarılı sonuçların alınabileceğini de unutmayalım.

Uzm Dr Dilek Peker Karbon Peeling hakkında bizi bilgilendiriyor

Cilde uygulanan karbon peeling tedavisinde, ısı artışı sonucu derideki kollajen yapılar uyarılır ve ciltte toparlanma oluşur. Karbon küllerinin ani patlaması sonucu gözeneklerde refleks olarak kapanma oluşur. Bunların dışında cildin üst kısmındaki tabaka bir miktar soyulmaktadır. Akne ve benzeri problemi olan ciltlerde yağ dengesi düzelerek, akne sorunu ortadan kalkmaktadır.

2 Yorumlar

  1. Ecem SOLAK Mayıs/11/2019

Cevap bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.