Dr Gökçen Alagöz ile doğal ameliyatsız estetik

Yükselen trend minimal invaziv ve ameliyatsız estetik teknikler olunca herkes canlı ve doğal bir cilde kavuşmanın yollarını araştırmaya başlıyor.

Ankara Anti Aging uygulaması
Ameliyatsız Estetik Uygulaması Saten Yüz Germe

Ameliyatsız Estetik

Günümüzde yanak ve boyun derisinin gevşekliği, yaşlandıkça sık görülen bir kozmetik şikayete dönüştü. Bu sayede cilt gevşekliğinin iyileştirilmesinin noninvaziv yöntemlerle güvenli ve etkili bir şekilde sağlanabileceği bilimsel yayınlarla kanıtlanmaya başlandı. Teknolojiyi birazda gençleşmek için kullanmaya çalışan bilim insanları ise en iyi ameliyatsız estetik cihazını bulmaya çalışıyorlar.

Saten Yüz Germe

Ameliyatsız estetik uygulamalarında en son trend olan bir uygulama hakkında sizleri bilgilendirmek istiyorum. 20 yaşlardan sonra kollajen artışı artık eskisi gibi olmaz ve aslında yaşlanma süreci başlar. Bilim insanlarının kollajeni arttırmak hatta sabitlemek için ürettikleri bilinen son teknoloji radyofrekans ve ultrasonu birlikte kullanan Exilis Elite cihazı olmuştur. Bu teknoloji cildin her katmanına etki ederek yapılanma sürecini uzatır. Yani kollajenler daha uzun süre artış gösterirler. Uygulama ismine cildin aldığı görüntüden ve dokudan dolayı Saten yüz germe yöntemi denilmiştir. Patentli uygulamada radyofrekans ve ultrason eş zamanlı olarak kullanılmaktadır.  4.8 mm derinliğe kadar homojen etki sağladığı için asimetri gözlenmez. Isı belli bir derecede tutulduğu için yüzde yağ azalması, sinir hasarı gibi risklerin olmayışı doğal bir gençleşmeyi hedefler. Mimikleri kaybetmeden cildi sıkılaştırmayı ve canlandırmayı kırışıklıkları gidermeyi hedefleyen saten yüz germe tüm dünyada başarı ile uygulanmaktadır.

Teknoloji Nasıl Etki Eder?

25 yaşından itibaren  temel yapı taşlarından biri olan kollajenin azalması ciltte aşamalı olarak gevşeme ve kırışmaya sebep olur. Saten Yüz Germe uygulaması ile sağlıklı kollajen lifleri ile daha güçlü bağ dokusu ve gergin bir yüz elde edilebilir.

Saten Yüz  Germe hangi bölgelere uygulanır?

Yüz, boyun, göz çevresi bölgesine uygulanabilmesi ayırt edici özelliğidir.  Daha V bir yüz için alt yüz uygulaması ile daha belirgin bir çene hattı oluşturur.

Saten Yüz Germe herkese uygulanabilir mi?

Ağrısız gerçekleşen bu işlem her cilt tipine uygundur, cilt sarkmalarının ameliyat gerektirmeyecek boyutta olması ve hekimin öndeğerlendirmesi ile her yaşta kişiye uygulanabilmektedir.

Saten Yüz Germe Nasıl Yapılır?

Haftada bir toplam 4 seanslık bir uygulamadır. Uygulama bölgesine  jel sürüldükten sonra bölgeye göre göz kapağı ve çevresi, boyun veya dekolteye belirli sürelerde uygulamalar yapılr. İşlem esnasında hafif bir ısı hissedilir. 

Saten Yüz Germe Hangi Mevsiminde uygulanabilir ?

Kimyasal peeling ve lazer ile cilt gençleştirme uygulamalarında bahar ve kış mevsimleri beklenirken, Saten yüz germe için bir mevsim kısıtlaması yoktur. Her mevsim uygulanabilir.

Saten Yüz Germe etkisi ne zaman görülür ?

Kollajen üretimi 28 günde başlar ilk uygulamaların etkileri 3 seansda görülür ve her geçen gün katlanarak artar. 1 sene boyunca kollajen artışı yüksek seviyede devam eder. Birinci yılın sonunda kollajenler normal halini alır. Kişi gençleştiği yaştan yaşlanmaya devam eder. İyilik hali 1 sene sonra eski haline dönmez. Bu yüzden tercih sebebidir.

Son olarak yeterli ve sağlıklı beslenme, sigara kullanımı, içilen su miktarı, sporla üretilen antioksidan kapasiteniz, güneş ışınları, kaliteli uyku süresi ve stres, yapılan tüm ameliyatsız estetik işlemlerini etkileyecektir. Hem içten hem dıştan cildinize istediği özeni gösterin. Ayrıntılı değerlendirmeler yaptıktan sonra hekim olarak bize düşen bu işlemleri uygun dozlarda ve zamanında yapılması konusunda sizleri bilgilendirmek olacaktır. Yeni yılda yeni başlangıçlara merhaba …

gökçen alagöz
Billest Polikliniği Doktoru Gökçen Alagöz

Cevap bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.