3 Büyük Sorun

Zayıflama yöntemleri / Selülit Tedavileri / Bölgesel İncelme Uygulamaları

Günümüzde bu üç sorun o kadar çok kişinin başını ağrıtıyor ki üzerinde haber yapalım istedik. Haberimizde bize Ankara’da özel bir kliniği olan Medikal Estetik Doktoru Zilha Elma destek olacak. Dr Zilha Elma uzun süredir kendi kliniğinde bölgesel incelme selülit tedavileri ve zayıflama yöntemleri üzerinde hizmet veriyor. Bizde uzmanından destek almak istedik ve bu konudaki yenilikleri kendisinden dinleyelim istedik.

Her kadın özel ve güzel hissetmek ister. Aynaya baktığında gördüğü vücut onu tatmin etsin ister. Her kadın vücudunu sevmek ister aslında. Ancak çoğu kadının da ne yazık ki fazla kiloları ve selülit ile başı dertte! Fazla kilolardan kurtulup ideal kiloda olmak için sağlıklı ve dengeli beslenmek gerekiyor. Sadece bu da yetmiyor ve sporda yapmamız gerekiyor. Günümüz koşullarında bu ilkelere uymak o kadar zor ki…

Eğer acıktığınızda evde değilseniz zaten yemek için sağlıklı bir şeyler bulma ihtimaliniz oldukça zayıf. Her yerde fastfood ürünleri var ve evet biliyoruz bu ürünler bazen çok leziz ve çekici gelebiliyor bazen de kısıtlı zamanınızda hemen bir şeyler yiyip işinize geri dönmek isteyebiliyorsunuz. Birçok cafe ve restoranda “sağlıklı” olduğu iddia edilen diyet yemekleri de asla göründükleri kadar masum değil. Sağlıklı olması açısından en basitinden bir salata söyleseniz bile ya içindekiler organik değil ya da üzerindeki sos kalori bombası! Siz salata yiyerek diyetinize uyduğunuzu ve sağlıklı beslendiğinizi sanıyorsunuz, ancak salatanın sosu sizi sırtınızdan bıçaklıyor.

Diyet yaparken evden hazırlayıp yanınıza almak da bir başka alternatif, ancak bunun devamlılığını sağlamak da zor. Yoğun iş temposunda çalışan insanlar yanlarında taşımak için evde yemek hazırlamaya fırsat bulamıyorlar. Hatta çoğu insan kahvaltısını işe giderken yolda aldığı atıştırmalıklar ile arabasında yapıyor ya da ofiste içtikleri bir fincan filtre kahveyi kahvaltı yerine koyuyor. En son çıkan diet boxlardan bahsetmiyoruz bile. Pahalı bir o kadarda tatsız tuzsuz yemekler.  

Beslenme açısından durum bu kadar vahimken, kilo vermek ve selülit sorunundan kurtulmak biraz zor gibi duruyor. Zayıflama yöntemleri içinde en etkili olan diyetten ziyade spor gibi duruyor. Çünkü kaslarınızı harekete geçirdiğinizde yağ yakmaya başlıyorsunuz. Bu süreçte de fastfood gibi kalori açısından fazlasıyla zengin yiyeceklerden uzak durmak gerekiyor. Spor yaparken de ne istediğinize karar vermeniz gerekiyor. Öncelikli uzun dönem plan yapılması lazım ama bu da apayrı bir sorun. Kısa dönemli gidilen sporda motivasyon açısından kötü oluyor.

Fit olmak mı istenilen? Yoksa bölgesel incelme mi?

Sorular başka soruları getiriyor. Başlığımızda belirttiğimiz gibi 3 büyük sorun kendi içlerinde de bir çok küçük sorulara bölünüyorlar. Vücudunuz tamamen sıkılaşsın mı istiyorsunuz? Kaslı ve fit bir görünümü mü arzuluyorsunuz? Yoksa spesifik olarak sorunlu olan yerleriniz için bölgesel incelme mi istiyorsunuz? Tabi bunların yanında en büyük sorun olan selülit de var… Selülit hemen hemen her kadında var. Selülit aslında basit anlamda bakacak olursak ve çok yüzeyel açıklamak gerekir ise; derinin altında yer alan yağ tabakasında meydana gelen dolaşım bozukluğuna verilen isimdir. Selülitiniz varsa, cildiniz adeta portakal kabuğu gibi pütür pütür görünür. Selülit oluşumunu tetikleyen birçok etken var: alkol, sigara, az su içmek, çok dar giysiler, hareketsiz bir yaşam tarzı… Eğer tüm bunlar hayatınızda yoksa bile selülit sorununu yine de yaşayabilirsiniz. Sorulara yanıt bulamadan devam ediyoruz ama en azından sonunda Medikal Estetik Doktorumuz Zilha Elmadan yanıtlar alacağımızı düşünüyoruz.

Son bir soru daha eğer kilo ile ilgili bir derdiniz yoksa, sadece sıkılaşmak ve bedeninizin küçülmesini istiyorsanız bölgesel incelme uygulamaları sizi yakından ilgilendirecektir. Şöyle düşünün; aşırı bir kilo sorununuz yok ancak pantolon giydiğinizde pantolonunuz belinizi sıkıyor ve kenarlarda taşmalar oluşuyor ya da bacaklarınız ve kalçanız hiç sıkı görünmüyor. Kuşkusuz can sıkıcı görüntüler bunlar… Bölgesel zayıflama ya da bölgesel incelme uygulamaları ile bu sorunlarınızın üstesinden gelebilirsiniz. Ayrıca 15-20 kilo vermektense bölgesel zayıflama yöntemleri çok daha kolay. Tek yapmanız gereken nerenizin bölgesel incelme çalışmalarına ihtiyacı olduğuna karar vermek. Çoğu kadının en çok sorun yaşadığı bölge basen, kalça ve karın. Bu bölgeler gerçekten yağ biriktiği zaman vücudunuzun estetiğini ciddi ölçüde bozuyor. Ancak zayıflama yöntemleri ve bölgesel incelme ile kısa sürede olumlu sonuçlara ulaşılabiliyor.

Bizim sorularımız bitmez ama cevaplar içinde vakit ayırmamız lazım.

Medikal Estetik Doktoru Zilha Elma Sorularımızı yanıtlıyor.

Öncelikle herkese merhaba uzun yıllardır bölgesel incelme ve zayıflama aynı zamanda teknolojinin bize verdiği imkanlar ile selülit tedavisi yapmaktayım. Ancak bahsedildiği gibi olaya bir bütün bakmamız gerekiyor.

fit Yaşam
Fit Olmak

Fit Olmak

Fit olmak artık bir yaşam biçimi olarak benimsendi. Ne sadece diyet nede bölgesel incelme uygulamaları ya da spor. Aslında hepsinin bir arada yapılması lazım. Sağlıklı beslenirken günlük ya da haftalık spor programları yapılmalı en basitinden merdiven olduğu yerde eğerki imkan var ise merdiven denenmeli. Dengeli ve sağlıklı beslenmeli bence kişiler kendi diyetlerini kendileri yapmalı. Neyin size daha iyi geldiğini ya da dokunduğunu sizden daha iyi kimse bilemez. Sağlıklı beslenme ve diyet dışında spor sizin dolaşımızı arttıracak ve yağ yakımınızı hızlandıracaktır. Kalan bölgesel yağlanmalar için ise teknolojilerden faydalanacağız.

Teknolojik incelme

Kullanmış olduğum dual sistem hem radyofrekans hem ultrason içeriyor. Şuan 56 farklı ülkede kullanılan bu sistem her yıl en az 4 5 ödül alıyor. Saten vücut germe uygulaması ile vücudun her bölgesinde istediğim inceliği yaratabiliyorum. Cilt altı derinliği ayarlanabiliyor olması aynı zamanda cildi soğutarak uygulama yapabiliyor olması hem güvenli hem de etkin sonuçlar almamı sağlıyor. İster sırt ister iç bacak vücudun her bölgesine hem incelme hem de sıkılaşma için kullanabiliyorum. Teknolojik lokal yağlanmaları Saten Vücut Germe ile çözüyorum.

Selülit Tedavisi
En Yeni Selülit Tedavileri

Selülit Tedavileri

Mezoterapik ürünler ya da teknolojiyi kullanıyorum. Saten Vücut Germe uygulaması aynı zamanda selülit tedavisi yaptığına dair onaylara sahip. Haftada bir toplamda 4 seans en fazla bir saatlik işlem ile devam ediyor. İyilik hali uygulamadan çıktığınız gibi başlıyor. Isıdan dolayı serbestleşen yağlar dolaşım yoluyla atılıyor. Aynı zamanda Radyofrekansın etkisi ile cildin kalitesi artıyor ve sıkılaşıyor. Yani Selülit tedavisi için geldiniz Saten Vücut Germe yapılıyor ise hem bacaklarınız incelecek hem sıkılaşacak hemde portakal kabuğu görüntüsünden kurtuluyorsunuz.  

Teknolojik Mekik
Teknolojik Egzersiz

Teknolojik spor

Bir diğer kullanmış olduğum sistem ise şuan Türkiyeye yeni gelen Ankarada sadece kliniğimizde bulunan HIFEM teknolojisi. Emsculpt uygulaması motor sinirlere uyarı vererek kasların supramaximal çalışmasını sağlıyor. Her bir kasılma o bölgedeki kas oranını %100 etkiliyor ve saniyede 5 den fazla çalışıyor. Bu kadar büyük bir çalışmaya muazzam bir enerji ihtiyacı ile tekrar beyine sinyal veriliyor. Sonrası ise en güzeli kasların çalıştığı alandaki yağları vücut enerji olması için yakmaya başlıyor. Yani öncek kas yapıyoruz sonra yağ yakıyoruz. Bu teknolojiyi çok araştırdım. FDA onaylarından klinik çalışmalarına Amerikadaki kullanıcı kliniklerin yorumlarına kadar detaylı bir süreç sonunda sisteme sahip oldum. Şimdi Emsculpt uygulamasına giren her danışanım memnuniyet videoları çekip kendi sosyalmedya hesaplarından paylaşıyorlar. Haftada 2 kez toplamda 4 seans gelinen işlem ise sadece 30 dakika sürüyor. Etkileri bir ay içinde görülmeye başlanıyor. İlk seansınızda uygulama size 20.000 mekik etkisinde kaslarınızı çalıştırıyor ve bunu tek tek kaslarınızda hissediyorsunuz.

Fit olmak bir düzen fit kalmak ise süreklilik isteyen kavramlar. Biz başarı ile Fit yaşamı sağlıyoruz. Gerisi size kalmış.

Haber: Nur Kaya / Dr Zilha Elma

Dr Zilha Elma
Medikal Estetik Doktoru Zilha Elma

Cevap bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.